Finansowanie sprzedaży jako narzędzie wspierające rozwój biznesu

rozwoj biznesu

Płynność finansowa to dla każdej firmy „być lub nie być”. Co miesiąc przedsiębiorca potrzebuje określonej puli środków – m.in. na zakup niezbędnych materiałów, na wypłaty dla pracowników czy opłacenie podatków. Nierzadko wystarczy, by jeden lub dwóch kontrahentów zwlekało z zapłatą za faktury, by w kasie firmy zaczęło brakować środków na podstawowe wydatki. Czy można takiego scenariuszu uniknąć? Finansowanie sprzedaży, znane jako faktoring, jest w stanie nie tylko zapewnić płynne działanie firmie, ale także możliwość planowania jej dalszego rozwoju.

Faktoring: płynność finansowa dzięki ekspresowej zapłacie

Faktoring, czyli sprzedawanie należności (wynikających z faktur sprzedażowych) w zamian za gotówkę, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w czasie wysokiej inflacji. Dla przedsiębiorcy faktoring wiąże się z wieloma korzyściami, z których najważniejsze to: szybki dostęp do gotówki (bez konieczności czekania na termin odroczonej płatności) i bezpieczeństwo finansowe. Pierwsze wynika z faktu, że w ramach faktoringu przedsiębiorca otrzymuje „od ręki” zaliczkę w wysokości 80 % wartości faktury. Pozostałe 20% jest mu wypłacane po dokonaniu przelewu przez kontrahenta na konto faktora.

Faktoring: bezpieczeństwo finansowe dla firmy

Bezpieczeństwo to kolejna korzyść faktoringu, która zapewnia przedsiębiorcy gwarancję zapłaty. W momencie wykupu faktury przez firmę faktoringową to właśnie na nią przechodzi obowiązek monitorowania statusu należności, a w przypadku jej braku – egzekwowania jej od kontrahenta. Przy czym przedsiębiorcy mogą sprzedawać tylko i wyłącznie faktury sprzedażowe, które są nieprzeterminowane, ponieważ faktoring nie stanowi formy windykacji długów.

Wiarygodny i sprawdzony faktor

Skorzystanie z oferty firmy faktoringowej powinno być poprzedzone wstępnym rozpoznaniem. Wieloletnia obecność na rynku, pozytywne opinie klientów oraz wyróżnienia w prestiżowych konkursach – powinny stanowić kwestie, na które przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę. Jedną z wiodących firm na rynku usług finansowych jest PragmaGO, która wspiera małe i średnie biznesy od blisko 30 lat. Jest laureatem Diamentów Forbesa 2024 roku – została ona wyróżniona jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, co potwierdza jej skuteczność na rynku usług finansowych.

Faktoring stały czy szybki?

Jako firma o długoletnim doświadczeniu gruntownie poznała potrzeby i wyzwania, jakie wiążą się z prowadzeniem małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też PragmaGO w swojej ofercie posiada usługi faktoringowe, które dla tych podmiotów gospodarczych mogą stanowić narzędzia wspierające ich działalność oraz rozwój. Są to:

  • faktoring stały – to propozycja dla firm, które regularnie chcą korzystać z usług faktora. Ta forma współpracy umożliwia przedsiębiorcom opracowywanie i wdrażanie strategie rozwoju firmy bez obawy o płynność finansową.
  • szybki faktoring polegający na finansowaniu pojedynczych faktur – ta opcja skierowana jest dla przedsiębiorców, którzy od czasu do czasu potrzebują skorzystać z tej formy usług finansowych np. w przypadku rozpoczęcia współpracy z nowym kontrahentem czy też konieczności zgromadzenia środków na naprawę sprzętu, który uległ awarii.

Jeżeli chcesz bliżej poznać firmę PragmaGO i w dowiedzieć się, co może ona zaoferować dla Twojego biznesu, to odwiedź stronę – https://pragmago.pl/finansowanie-sprzedazy/. Tam znajdziesz szczegółowe opisy usług, procedury oraz kalkulatory do wstępnego oszacowania kosztów faktoringu.

Ostatnie posty

Kredyt oddłużeniowy. Co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi boryka się z problemami finansowymi, często wynikającymi z nadmiernych długów. W takiej sytuacji kredyt oddłużeniowy może okazać się cennym narzędziem,

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie technologia rozwija się w zawrotnym tempie, kryptowaluty stały się przedmiotem gorącej debaty. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: czy warto inwestować

Na czym polega doradztwo finansowe dla firm?

W dzisiejszym złożonym i dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami stanowi kluczowy element powodzenia przedsiębiorstwa. Firmy muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z planowaniem budżetu, optymalizacją kosztów,